I.Český pohár- Mistrovství Moravy 06/07

31.08.2006

Nová sezóna je tady a s ní zákonitě i první díl českého poháru. FSSK na tuto akci vyslalo 6 členů.
Gabriela Mertová a Nikola Plasgurová se vypravily sbírat zkušenosti mezi ženy. Petr Plagura hrál dvojice s pražským hráčem Ladislavem Tůmou, který byl v minulé sezóně nejúspěšnějším hráčem 2. ligy středočeského kraje. Kuba Sviták měl vzadu velice kvalitní podporu v podobě Petra Wolného. Radim Obert hrál se zkušeným Martinem Kubalou a asi největším želízkem v ohni byl Michal Herák, jehož spoluhráčem byl čerstvý mistr Slovenska a dobře známý Jan Zavoral.

Od začátku nebyla nouze o překvapivé výsledky a některé nasazené dvojice rozhodně nezahrály podle svých představ. Radim Obert s Josém spadli hned po prvním zápase doleva a zde po jedné výhře dohráli. Pepé s Tumisem si připsali cenný skalp dvojice Zuba, Šamaj po velmi bojovném výkonu a skvělém obratu z 3:5 na 6:5 ve třetím legu. V dalším zápase je ovšem nalevo poslali Libor Kodl s Pepou Bajerem. Zde se jim povedlo pomalu šplhat nahoru, až je nakonec zastavili Závin s Herem. Turnaj zakončili na 7. místě. Kuba s Wolňasem porazili úřadující mistry republiky Mlejnka s Nykodymem. Poté narazili na pozdější vítěze Kováčika s Horčiakem a i když zvítězili v prvním legu, ve zbylém průběhu zápasu tahali za kratší konec. Nalevo se jim do cesty postavili Hero se Závinem, což pro ně znamenalo konec v turnaji. Pražsko-havířovská dvojice se umístila na čtvrté pozici. V soutěži dvojic tedy zvítězili slovenští hráči Kováčik, Horčiak. Druzí skončili Michal Poda a Denis Vrkoč a třetí, zajímavě složená dvojice Krchňák, Kopnický.
Soutěž jednotlivců probíhala od začátku poměrně podle předpokladů. Na velmi těžký los doplatil Pepé, kterému los přiřadil hned v prvním kole Závina. Pepé zabojoval jak to umí, ale nakonec prohrál rozdílem 2 golů a spadl doleva. Tady mu po jednom vyhraném zápase vystavil stopku Marcel Musiol. V jedničkách vždy velice silný. Pavoukem se skvěle propracovával Michal Herák, který zakončil turnaj po prohře s Petrem Vaškem na 7 místě. Se svým celkovým vystoupením může být určitě spokojen. Největším překvapením byl ovšem výkon i umístění Kuby Svitáka. Ten od začátku soutěže naznačoval své možnosti. Po dosti neurovnaném a nervózním zápase z obou stran, porazil Davida Mádleho 10:9. V dalším zápase zvítězil po zásluze nad Tomášem Kreislerem 10:5. Příští utkání ukázalo Kubovy možnosti naplno. Pavol Kováčik to odnesl prohrou 10:5. Kuba zavřel svého soupeře na pětce, snaky mu chodily tam kam měly a jedinou činností ve které byl Rohlík lepší, byla střelba z obrany. Následující souboj s pražským Martinem Pecharem byl jednoznačnou záležitostí, opět po výsledku 10:5, a rázem na Kubu čekalo finále pravé strany. V něm ho čekal Tomáš Pospíšil. Ten svou velmi efektivní hrou nakonec zápas zvrátil na svou stranu. Ve finále levé strany čekal na zástupce FSSK Julián Lamas. Kuba navázal na předchozí výkony a v celkovém finále se znova střetnul s Tomášem Pospíšilem. Začátek zápasu Kubovi utekl. V dalším průběhu se už lépe přizpůsobil stylu svého soupeře, ale nakonec nedostal šanci na zvrat. Vítězem se tedy stal Tomáš Pospíšil.

Zástupkyně FSSK doplatily na minimum zkušeností a možná i nervozitu. Neprošly ze skupiny do dalších bojů, ale odehrané zápasy pro ně jsou určitě přínosem.

Radim Obert