V.Český pohár 06/07

25.03.2007

Víkend 24.-25.3. byl dalším průlomovým krokem v pořádání Českých pohárů. Poprvé se totiž konal ve dvou dnech a to v rozložení- sobota: Dvojice (45), Amatérské dvojice(24) a Jedničky (22) i Dvojice(12) Českého poháru žen ; neděle: Jednotlivci (57) a 2ball rollerball (21). Hrálo se na 11 stolech Rosengart ve 3 místnostech plzeňského klubu In´spiral.

Pro členy klubu FSSK to byl střídavě oblačný a slunný víkend. Karolíně Holé, Gábině Mertové a Nikole Plasgurové se nepodařilo zopakovat úspěšné výsledky z ženských dvojic z Černé hory, zato v jedničkách si přeci jen oproti minule trošičku polepšily. V open dvojicích se o nejlepší výsledek postarala dvojice Plasgura- Sviták, kteří se opět potkali s Kováčikem a Šamajem a bohužel s nimi opět ve velmi vyrovnaném boji prohráli. Tentokrát ale nešlo o vyřazovací boj, ale pád do levé strany pavouka. Tam se ale klukům nepovedlo uhrát už ani jeden zápas a tak celkově se umístili na 9.místě. Zbylým dvojicím Holá- Obert, Mertová- Plasgurová se podařilo odlepit se ze dna výsledkové listiny a jejich zápasy jsou stále vyrovnanější. Na soutěž jednotlivců naše řady prořídly- Petr Plasgura se umístil na 13.místě z 57 hráčů a Radim Obert s Karolínou Holou zopakovali výsledky z dvojic, tady odlepili se ze dna :)

Nejúspěšnějšími hráči se stali Vojtěch Nykodym a Pavlína Bartošová. Pavle se povedlo vyhrát jak ženské dvojice s Andreou Maratovou, tak jedničky a obhájila tak oba posty z Černé hory. Vojta s Miroslavem Mlejnkem zvítězili ve dvojicích a z jedniček si odnesl pohár za třetí místo.

Organizátoři si zaslouží pochválit za rychlost, s jakou byl turnaj odehrán, což bylo hlavně díky rozdělení na dva hrací dny a pak také rychlým nasazováním na stoly. Na zkvalitnění turnaje se podepsal také dobrý stav většiny stolů, vyvěšování startovní listiny a systém hry u hlavních open disciplín- v pravé části pavouka to bylo na 2 vítězné legy do 6 a na levé straně na 2 vítězné legy do 5. Rozložení disciplín ale nebylo zrovna ideální, amatérské dvojice měly vyplnit čas pro hráče, kteří nejpozději do15.00 už nebyli účastníky žádného turnaje, to se ale stalo i hráčům, kteří se amatéry nazvat rozhodně nadají, např. Zavoral, Eger, Slaný, Kreisler a další. Hráči, kteří vypadli po 15.hodině se tohoto turnaje nemohli zúčastnit a tak se tím problém nevytížených hráčů vlastně vůbec nevyřešil. Navíc z tohoto turnaje byly vyloučeny ženy, protože start jejich ženských jedniček začínal právě ve 3 hodiny odpoledne. Poslední výtka patří hracímu prostoru. Klub In´spiral rozhodně nepatří k tomu lepšímu, co lze v Plzni navštívit.

Za 3 týdny se na Kladně koná Mistrovství České republiky a naším prvním přáním je, se posunout ještě o pár příček dopředu, a tím druhým, aby se našim mladým svěřencům, které plánujeme poprvé vzít na velký foosballový turnaj, tato akce líbila a dala jim další motivaci v tomto sportu pokračovat.