Superchallenge 2007- Slovakia ITSF Pro Tour

01.07.2007

Superchallenge 2007- Slovakia ITSF Pro Tour

Jeden z mála multitable turnajů v termínové listině ITSF se konal od 29.6. do 1.7.2007 ve slovenském Bardějově. Hráči mohli volit ze stolů Bonzini, Garlando, Roberto-Sport a Rosengart, z nichž si vybírali na začátku turnaje domácí stoly pro jednotlivé disciplíny. I když byl turnaj zařazen do kategorie Pro Tour, mohl se pochlubit velmi slušnou účastí světových hráčů. Jména jako Billy Pappas, Jamal Allalou, Tibor Jándi či Pavol Kováčik slibovala kvalitní podívanou. FSSK zde zastupovali Petr Plasgura, Radim Obert, Karel Šebesta a Nikola Plasgurová.

Turnaj začal soutěží D.Y.P., ve které se nejdále prokousal Pepé se svým mladým slovenským spoluhráčem a to na 7. místo. V mixech dosáhli skvělého druhého místa Rohlík s Niki, kteří podlehli až ve finále dvojici Pappas, Ivett Gyore. Poslední páteční disciplínou byla válka brankářů hraná pouze single KO. Zde si velmi slušně počínali Pepé a Niki, kteří nakonec shodně obsadili 5.místo a následnou 9.pozici obsadil Karel. V sobotu byla na programu soutěž Open Doubles. Hrací systém byl best of 5 vpravo a best of 3 nalevo. Dvojice Pepé, Obiš vstoupila do turnaje dvěmi výhrami nad slovenskými dvojicemi. Soupeře přehrávali na Bonzini a s menšími potížemi zvládli i přechod na Rosengart. Ve třetím kole narazili na elitní tým Pappas, Jándi s domácím stolem Garlando. První leg prohráli, ovšem zvládli odvetu na Bonzini a posléze i další leg na Garlandu. Soupeři srovnali na 2:2 a rozhodující leg se přesouval ze stolu na stůl, vždy po dvou vstřelených gólech. Za stavu 3:3 vzal osud zápasu do svých rukou zkušený Pappas a jeho dvě stahovačky z trojky zápas rozhodly. Vlevo kluci zabrali, porazili mimo jiné Pražáka s Kopnickým a jejich tažení ukončili až Horčiak s Klobušníkem v zápase o lepší než 7. místo. Niki s Karlem sehráli 2 velmi vyrovnané zápasy a nebýt nervozity, mohli ještě o nějakou tu příčku poskočit. Vítězem OD se stali Jándi s Pappasem, kteří ve finále smetli dvojici Allalou, Šamaj. V sobotu večer se rozběhla soutěž v penaltách hraná opět systémem single KO. Zde si výborně počínal Pepé, kterého zastavil až ve finále levé strany Jamal, po velmi vyrovnaném zápase na Bonzini. Tedy konečně umístění na "bedně" pro Pepého. Z vítězství se radoval Jamal, který porazil maďarského hráče Bélu Gála. V nedělních Open Singles se Obiš umístil na 33. místě. Pepé potvrdil výbornou víkendovou formu a obsadil 7. místo. Vyhrál Billy, následován Jamalem a Rohlíkem. Poslední disciplínou byl 2-ball, který vyhráli Junior se Shaem.

Organizace turnaje byla na nevysoké úrovni. Namísto garantovaných 10 stolů od každé značky, jich bylo kromě 10 Rosengartů od každého výrobce pouze 6. To se výrazně projevilo na časovém harmonogramu turnaje. Taktéž se objevily velké prodlevy při nasazování na stoly. O vyhlašování zápasů se staral tým lidí, z nichž nebylo kromě Shaa rozumět nikomu.

Turnaj se z naší strany povedl herně. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Pepého skvělou hru, především absolutní převahu na Bonzini. Myslím, že jeho výsledky mluví za vše. A nakonec turnaj splnil cíl, se kterým jsme do Bardějova jeli. Kvalitně jsme se rozehráli na dvě nadcházející mistrovství světa.

A mimochodem, ještě jedno pozitivum, díky vítězství Pappase a Jándiho v OD se "vozový park" FSSK rozšířil o stůl Roberto-Sport, který tihle dva vyhráli a nám ho za velmi milou cenu prodali.

Radim Obert