World Championship Roberto Sport 2007

15.07.2007

Dlouhá cesta do Švýcarska do malebného městečka Giubiasco uzavřeného mezi horami a řadou serpentin měla za cíl od 13. do 15.7.2007 mistrovství světa na stolech Roberto-Sport. 50 stolů, 250 hráčů, 11 turnajových kategorií.

První den, páteční odpoledne, se dá nazvat jako zahřívací kolo. Hrály se juniorské a seniorské kategorie a national cup. V něm se Česká repre poprvé dostala přes první kolo. Jejich skalpem se stali Britové. Na Rakouský tým už ale síly našich nestačily. Překvapivě hned v prvním kole vypadli Italové, pro něž je Roberto-Sport domácím stolem.

Den D- Sobota- byl startovní pro všechny hlavní kategorie. Karel Šebesta v podstatě ve všech kategoriích vyhrál aspoň po jednom zápase, což je na krátkou dobu jeho hráčské kariéry úspěch. Radim Obert bojoval a jeho 33.místo v Open Singles ze137 hráčů je toho skvělým důkazem, dokonce překonal o místečko svého "učitele" Petra Plasguru. Petr projevil své hráčské dovednosti nejlépe v Open Doubles s Petrem Pražákem. Do levé strany pavouka je poslala neporažená dvojice Collignon- Pappas. Na legy to bylo 5:4, 5:4, 5:3. Více vyrovnaný zápas to už ani být nemohl. Oba týmy se dost zapotily :) Konečná 17.pozice je sice pěkná, ale kluci měli ještě trochu na víc. V penaltách Petr přidal další 17.umístění a v Pro Doubles, které hrál s Radimem Obertem, to bylo opět za 17. Karolína Holá jako jediná ženská hráčka FSSK se umístila 33. ze 102 v Penaltách a v ženských jedničkách skončila 9. z 21.žen, kdy po celém dni non-stop hry bylo ve čtvrt na 2 ráno nad lidské síly se ještě vůbec držet na nohou pro všechny účastníky.

Neděle byla ve znamení dohrávek turnajů. Začínaly jen ženské dvojice. Lídři mistrovství byli jasní- Frederic Collignon a za ženy Samatha Di Paolo. Turnaj skončil po šesté hodině odpoledne.

A teď nastanou slova chvály. Organizátoři se zcela vymkli pověstem o zmatených a flegmatických Italech. Všechno bylo rychlé, bezchybné a přehledné. Více než 5 minut během jednotlivých zápasů čekal málo kdo. Stoly byly stále vytížené. Další pochvalu udělím za výši startovného. 100€ za všechny disciplíny, je velmi přijatelná ceny.

Celkové dojmy z této akce vyzněly velmi kladně. Prostředí, atmosféra a organizace přispěly k tomu, že to byl moc podařený turnaj, který může být vzorem pro mnoho jiných, jak rychle a efektivně uspořádat kvalitní foosballovou akci.