World Championship Garlando 2007

22.07.2007

World Championship Garlando 2007

Totéž místo, téměř ti samí lidé, o jeden rok více. 18.-22.7.2007 se konalo mistrovství světa na stolech Garlando v rakouském Tullnu nedaleko Vídně s cenovým fondem 40.000 €. Oproti loňsku jsme nasbírali více zkušeností a měli více natrénováno a tak jsme doufali i v lepší výsledky.

Karel Šebesta jel "obhajovat" titul mistra světa v losovaných dvojicích a ačkoliv si nevylosoval ani zdaleka nejlepšího hráče světa jako loni, jeho 17.místo ze 101 týmů ho i tak v této kategorii moc potěšilo. Radim Obert zaznamenal nejlepší výsledek ve Rookie Singles- 33.místo z 217.

Z ženské výpravy se Nikole Plasgurové podařilo vybojovat v ženských jednotlivkyních fantastické 9.místo z 63 jednotlivkyň. Karolína Holá vyválčila v Semi-Pro Singles kategorii 65.místo z 252 hráčů.

Bezkonkurenčně nejlepším hráčem z řad FSSK je Petr Plasgura. V Open Singles byl 65. z 313, v Open Doubles 65. ze 166 s Ladislavem Křepelou, kdy je do levé strany pavouka poslal Laszlo Teke a Alexander Lukas ve vyrovnaném a téměř nekonečném boji, kdy Péťa s Láďou vedli už 2:0 na legy a stačilo jim dát jen 5 gólů a vítězství by bylo jejich. V Semi-Pro Singles získal 17.místo z 252, v Rookie Singles 7.místo z 217 a v Rookie Doubles 5.umístění ze 118 se slovenským hráčem Markem Matysem, kdy jim jen o kousíček unikly příčky nejvyšší.

V soutěži národních týmů se Češi opět moc nevyznamenali a nedokázali porazit reprezentaci Německa. Co se nepovedlo našim, to dokázala Slovenská repre. Poté, co trochu krkolomně přešli přes Rumuny, v prodloužení vyřadili Němce. Rakousko jim přetrhlo vítěznou řadu, ale Slováci se nenechali zlomit a v boji o 3.místo doslova převálcovali Švýcary 5:2 na zápasy, z čehož 2 body udělala jejich ženská část ( Janka Bošanská a Terézia Turňová ). Gratulujeme!

Další gratulaci můžeme přidat Petru Pražákovi a Aleši Brabencovi, kteří vyhráli kategorii Rookie Doubles.

Ze zahraničních hvězd opět kraloval Frederic Collignon, vyhrál Open Singles i Doubles, Pro-Am a Goalie-War. V penaltách ho neuvěřitelně suverénním způsobem 2x porazil Maďar Tibor Jándi, který byl ze svého vítězství více překvapený, než všichni diváci okolo.

Jedním z úkazů tohoto turnaje byl desetiletý Maďar, který hraje od 5 let pod dozorem svého otce a nad jehož stylem hry a pin-shoty z trojky i dvojky zůstával někdy rozum stát. Takhle vypadá mladá hráčská naděje.

Všechny výsledky a celková nálada byly silně ovlivněny nesnesitelným horkem, které panovalo po celou dobu trvání turnaje, a nekonečným čekáním na jednotlivé zápasy. Organizátoři nezvládli připravit materiály a upomínkové předměty na tento rok, ze 100 stolů bylo vytíženo nanejvýše 30 a přitom všichni celé hodiny jen čekali a čekali a doufali, že konečně přišla řada na ně a že budou nasazeni na nějaký stůl. V konečném součtu šílených veder, špatné organizace, dlouhého čekání, hracího dne od 9 ráno do půl druhů ráno, mála spánku a naprostého vyčerpání všech účastníků nakonec vše mohlo dopadnout hůř. Snad nás příští rok TFBO mile překvapí a poučí se ze svých chyb a uvědomí si, že je důležité brát ohled na hráče, bez kterých by jejich turnaj neexistoval.

Karolína Holá