Mistrovství Slovenska 2007

12.08.2007

Ve dnech 9.-12.8. 2007 se konal nejdůležitější turnaj na území Slovenska v hlavním městě Bratislava. Přes 150 hráčů, přes 20 stolů Rosengart, 12 disciplín.

Nejúspěšnější členkou výpravy FSSK se stala Nikola Plasgurová. V jejím případě se dá téměř říct, že čeho se dotkla, to jí vyšlo. Dvěmi třetími místy si rozšířila svou rozrůstající se sbírku trofejí, tentokráte to bylo za ženské dvojice (18) s Renatou Mečlovou a Pro-Am (57) s Palem Kováčikem. Sama poté vybojovala 7.místo v ženských jednotlivkyních (32) a v D.Y.P. (65) s Ivanem Dupejen to ubránila až k 9.místu.

Druhá z žen, Karolína Holá, spojila síly s Polkou Zuzanou Filon a skončily na 5.místě v ženských dvojicích. 7.místo poté přidala s Petrem Plasgurou v Mixech.

Další výrazný úspěch pro FSSK přidal Radim Obert a to v soutěži amatérských dvojic (45). Spolu se slovenským spoluhráčem Radoslavem Seňem vybojovali 2. místo. Sklonit se museli pouze před českou dvojicí Hruška, Kodl.

Válku brankářů (106) vyhrál Pavol Kováčik před polským hráčem Marcinem Rokoczewskim.
Soutěž v penaltách (107) měla překvapivého, ovšem rozhodně ne nezaslouženého vítěze. Stal se jím Jozef Paranič, který ve finále udolal Wilfrieda Neuhause a podtrhnul tak celkově velmi povedené vystoupení košických hráčů na mistrovství. Skvělé 5. místo vybojoval Petr Plasgura. Obě tyto disciplíny se hrály pouze single KO na jeden vítězný leg do 10.

V open doubles (75) se slušným výkonem prezentovala dvojice Plasgura, Obert. Po třech výhrách napravo a jedné nalevo se nakonec umístili na 13. místě. Výsledek je to ucházející, ovšem hlavně prohra nalevo s polskou dvojici Malas, Raczkier byla naprosto zbytečná. Celkovými vítězi se stali celkem suverénně Mlejnek s Nykodymem.

Soutěží jedničkářů (128) se nejlépe z hráčů FSSK prokousával Petr Plasgura. Bohužel ho v rozletu, napravo i nalevo, zabrzdil David Csar. Z tohoto obtížného losu nakonec rezultovalo 33. místo. Velmi se slušnou hrou se prezentovala také Karolína Holá. Vítězem se stal Ladislav Křepela.

První turnaj to byl pro naši třináctiletou svěřenkyni Lenku Šárkovou, která si ani ne po roce trénování vyzkoušela své dovednosti v praxi. Dokázala, že se ve fotbálkovém světě rozhodně neztratí a už teď se stala postrachem pro některé hráče :)

Na spočítání hráčů světové extra úrovně by bohatě stačily prsty jedné ruky- Laszlo Teke, Tim Ludwig, David Czar. Samozřejmě nechyběly hvězdy Maďarska a Polska.

K organizaci se nedá říct nic jiného, než je to pořád dokola ten samý problém Rosengart "MULTITABLE" turnajů. Organizace je pomalá a těžkopádná, stoly jsou každý kus, to originál, spousta hráčů si tuto akci plete s hospodskou akcí, ačkoliv vybrané prostory tělocvičny a nálada k tomu vůbec nesvádějí, ba naopak.