I.Czech Open Bonzini 2007

21.10.2007

I.Czech Open Bonzini 2007

20.-21.10.2007 se kousíček za Prahou v malé české vísce Dobrovíz konal první velký turnaj na území České republiky na stolech francouzského původu Bonzini. Počet stolů 20. Účastníků okolo 80. Disciplíny Open Doubles, Open Singles, Women Singles, D.Y.P., Open Mixed.

Klubové barvy hájili 2 hráči- Karolína Holá a Petr Plasgura. A hájili je, seč mohli.

Až neuvěřitelně se to podařilo Karolíně, která se svým útočníkem Matúšem Benkem šli zápas od zápasu, kolo od kola, dál a dál soutěží Open Doubles jako by se nechumelilo. V kvalifikaci se jim podařilo porazit double Křepela- Vanson a jejich jedinou prohrou byl match s Podou a Vrkočem. První velká zatěškávací zkouška přišla v podání dua Plasgura- Eger. Uhráli jeden leg a to bylo ve chvíli, kdy žák ( Karolína ) přivřel po tuto dobu svého učitele ( Petr Plasgura ). Pád do levé strany znamenal ještě další řádku zápasů a to i s nejlepšími hráči republiky- Zavoral, Pospíšil, Mlejnek. Konečná přišla v opakovaném boji, tentokráte to ale už bylo o lepší než 3.místo s dvojicí Plasgura- Eger. Zápas to byl zase pěkný a měl zase stejný výsledek. Plasgura- Eger vítězové, ale Holá a Benko se nestali poraženými, protože 3.místo této neobvyklé dvojice se za prohru nedá považovat ani omylem. Navíc oba dva museli při pohledu na finálové dvojice uznat, že tohle byla absolutně jiná liga.

Petr Plasgura společně s Pepou Egerem procházeli turnajem už od kvalifikace bez zaváhání a jejich tažení spletitými cestami pavouka narazilo až u 4.nejlepšího hráče světa Jamala Allalou. Ten je ve velmi zajímavém a rozhodně ne jednoznačném zápase nakonec porazil společně se svým českým spoluhráčem Janem Zechmaisterem, který se vedle Jamala vyhecoval někdy k velmi pěkným zákrokům. Nalevo spanilá jízda pokračovala až do finále opět s Jamalem. A opět nejednoznačný vývoj zápasu. Jamal se s Petrem bili na pětce jako lvi, několikrát se jim podařilo si míček mezi vzájemnými pětkami přehazovat jako horký brambor a jejich bilance úspěšnosti byla velmi vyrovnaná. Obránci stopovali střely často nepochopitelným způsobem. Pepa Eger předvedl heroický výkon, když del v jednom legu 3 góly za zadu po sobě. Zázrak se bohužel nekonal a maročan s německým pasem nebyl poražen. Nutno ale dodat, že zápasy s dvojicí Plasgura- Eger byly jedinými ve dvojicích, kdy si Jamal s Cedňou nemohli být svým vítězstvím jisti až do posledního míčku, který prošel přes brankovou čáru jejich soupeře.

Konečné pořadí Open Doubles ( celkem okolo 30 dvojic)-

1. Jamal Allalou- Jan Zechmaister
2. Petr Plasgura- Josef Eger
3. Benko Matúš- Karolína Holá

Celkový výsledek z OD Karolína i Petr potvrdili, když společně v mixech znovu až za Jamalem ( s Karolínou Černou ) získali 2.místo ( 15 smíšených dvojic ).

Na singly už oběma nezbylo moc sil a tak je bedna minula. Karolína- 4.místo v ženských jedničkách ( 10 ) a Petr- 5.místo v mužích ( 30 jednotlivců ).

Jamal dokončil svou dominanci ještě v Open Singles a D.Y.P. a jediný pohár, který si neovezl domů, byl za ženské jedničky. Aspoň že tak :)

Při celkové rekapitulaci patří orgnizaci kladné body. Nové kvalitní stoly, dostatečný počet nejen hracích ale i tréninkových stolů, sportovní prostředí a na to, že se jednalo o 1.velký turnaj pro všechny pořadatele, obstojně zvládli i nasazování na stoly a nastolili sympatický hrací systém. Připisujeme velké plus i za odvahu turnaj uspořádat a i přes nevelkou účast v 1.ročníku do toho jít znovu.

Závěrem bych jen dodala, že v příštím roce, až bude tato akce opět pořádána, tak ji snad podpoří více hráčů, protože si to jak organizátoři tak i Bonzini zaslouží.

Karolína Holá