Open d´Evry 2008

20.01.2008

Open d´Evry 2008

Ve dnech 19.-20.1.2008 hostilo první turnaj v novém roce na stole Bonzini francouzské městečko Evry nacházející se nedaleko Paříže. Připraveno bylo 40 stolů pro přibližně 250 hráčů, kteří se zúčastnili disciplín Open Doubles, Open Singles, Women Doubles, Women Singles a D.Y.P.

Karolína Holá s Nikolou Plasgurovou se v Open disciplínách nenechaly zaskočit neznámým velmi specifickým francouzským stylem hry a v kvalifikaci se zápas od zápasu lepšily a NIkole se dokonce podařilo postoupit z Open Singles kvalifikace. V ženských disciplínách si spolu i každá zvlášť vyhrály jeden zápas a tak obsadily dělené 9.místo v jedničkách z 19.jednotlivkyň a 7.místo z 11.dvojic.

Petr Plasgura a Pavol Kováčik si v kvalifikaci také zvykali na Francouze a jejich umění a ačkoliv v prvním kole eliminace relativně hladce prošli dále, tak se jim nepodařilo porazit ostříleného playera Karagoze staršího s René Kurtzem. Open Double tedy 33.místo. V jedničkách se rozdělili oba o 65.místo i s ostatními českými hráči. Jediným trochu povzbudivým výsledkem pro kluky tak může být, že organizátoři nezapomněli na brzké odpadlíky z Open Doubles a tak si mohli zahrát D.Y.P., ve kterých se opět rozdělili tentokráte o milé 9.místo.

Nebodované kategorie se stávají osudnými Petru Pražákovi. Když se mu totiž zatím nedaří se umisťovat na příčkách nejvyšších v hlavních disciplínách, trošičku se mu to kompenzuje získáváním titulů v těch vedlejších. 1.místo v D.Y.P.- Petr Pražák a Cyril Jegu (FR).

Tento turnaj měl ještě jeden prim, byl to první z těch, za které se sponzorsky postavil FOOS-SHOP ( www.foos-shop.cz ), on-line obchod s foosballovými věcmi od míčků až po samotné stoly, v zastoupení Vítězslavem Stránským. Sponzorům děkujeme.

Závěrem: Organizace proběhla bez závažnějších chyb, ačkoliv byly stále odsouvány ženské disciplíny na pozdější a neurčitější hodiny. Počet a stav stolů byl ideální. Na stupnici od 1 do 10 ( 10 je nejvíce ) bych ohodnotila tento turnaj číslem 7.

Karolína Holá