III.Český pohár 07/08- Mistrovství Moravy

27.01.2008

III.Český pohár 07/08- Mistrovství Moravy

Tento turnaj se konal ve dnech 26. - 27. 1. ve Vizovicích nedaleko Zlína. Zúčastnilo se ho 62 open dvojic, 81 open jedničkářů, 13 ženských dvojic a 18 ženských jedničkářek. Zhodnocení této akce se ujali naši junioři Martin Čala (J!my) a Lenka Šárková.

Mistrovství Moravy očima J!myho

Naše výprava čítala 10 členů z řad FSSK, jmenovitě Petr Plasgura (Pepé), Karel Šebesta, Karolína Holá, Nikola Plasgurová, Pavol Kováčik a celé „mladší" osazenstvo ( Martin Čala (J!my), Lenka Šárková, Hanka Jadlovcová) včetně novějších členů Davida Plasgury a Martina Vlčka.

Doprava proběhla opravdu v pohodě. Jelo se dvěma auty pokaždé tam a zpět pro levnější a pohodlnější spánek doma. Hrací místnost turnaje byla víceméně prostorná restaurace s barem. Hrálo se na devíti stolech Rosengart. Fandové této značky mohli i zhodnotit prototyp nové turnajové verze, která zde byla na ukázku, a o níž jsem zaslechl (snad z důvěryhodného zdroje), že se ještě nejedná o finální kousek, ale připravuje se i úprava osvětlení plochy stolu.

První den se hrály tyto disciplíny: Turnaj open dvojic, ženské dvojice, looser cup, penalty. V turnaji dvojic jsem spojil síly s Davidem. Sice jsme dopadli tzv. pravá, levá, VEN!, ale i tak ty naše dva zápasy musím zhodnotit vcelku pozitivně, i když velkou roli hrála zase psychika, na kterou se poté nabalovaly další chyby :( David se vzadu snažil a vychytal podle mě, co mohl. Z dalších dvojic stejně dopadly i Hanča s Lenkou. I když soupeře často potrápily, nedopadl pro ně turnaj výsledkově moc dobře. „Pravá, levá, ven!", to si říkáme my nezkušení zatím často. V ženských dvojicích dopadly z naší výpravy nejlépe Kajča s Niki. Krásné 3. místo. Holky sice měly větší ambice, ale i tak je to podle mě úspěch. V looseru cupu to bylo s Dejvem podobné jako v open dvojicích :) Ale už naštěstí nebyla znát taková nervozita. Penalty dopadly tedy aspoň pro mě vcelku těsně. Moc nezbývalo a ono úsloví: „pravá, levá, VEN!", jsem tentokrát nemusel požít. Ale prohrami a chybami se člověk učí, takže jsme se opravdu něco naučili a sbírali v sobotu cenné zkušenosti.

V neděli 27. 1. se hrály tyto disciplíny: open jedničky, ženské jedničky a 2ball. Sečteno podtrženo- Róža svou krásnou hrou bezkonkurenčně získal 1.místo v jedničkách. Pepé jel taky dobře, dokud nenarazil na Míru Mlejnka, který ho poslal do béčka. Nakonec to ještě vytáhnul na 9.místo. Se svým vlastním výkonem v jedničkách jsem celkem spokojený, proti Renatě Mečlové 2:0 na legy, poté již zmiňovaný Míra, se kterým jsem hrál poměrně těsně oba dva legy, poté další výhra v B straně pavouka a nakonec po psychické stránce nezvládnutý zápas se soupeřem, na kterého jsem podle Karlíka měl :( Právě psychika je to, s čím všichni bojujeme- někteří méně, jiní více (např. já).

Celkový pocit z turnaje mám ale skvělý. Za oba dva dny turnaje patří všem z FSSK velký dík a věřím, že pro nikoho nebyl tento turnaj zbytečný. I Martin s Davidem, pro které to byl první větší turnaj, byli nadšení a i oni to brali jako cennou zkušenost.

Co dodat? Jako každý turnaj měl i tenhle své pro a proti. Bohužel těch proti bylo poměrně dost: organizace turnaje a nedostatek stolů měly za následek dlouhé čekání na jednotlivé zápasy, což šlo vidět i na znuděných tvářích sedících hráčů, dále některé stoly nebyly zrovna v ideálním stavu- umaštěná plocha včetně hráčů a ne vždy stály stoly ve vodorovné poloze. Ale abych jenom nekritizoval: turnaj byl LEVNÝ a DOSTUPNÝ. A už úplným závěrem ještě jednou děkuji všem, kteří se mnou neztrácí trpělivost :)

Mistrovství Moravy očima Lenky

Určitě by se mělo popsat ze dvou stran, z dobré, ale i špatné. Začněme třeba tím lepším. Tak bylo zde k vidění mnoho opravdu zajímavých momentů, při kterých se člověk rozhodně nenudil. A to nemyslím jen u hráčů, kteří to hrají nějaký ten pátek, ale třeba i u těch, kteří nejsou ve fotbálkovém světě ještě tolik známí :) . Myslím tím například naši Hanku, která hrála s Axelem. Ten se totiž po tom, co Hanku po jednom z jejich shotů :) přímo do branky povzbudil sám Rohlík, tak hecnul, že ze stavu 3:0 dokázal zápas ihned obrátit a vyhrát. Nakonec se tomu ale všichni zasmáli a to včetně Juniho, který celý ten zábavný match z dálky a s úsměvem sledoval. Stejně ale nejvíc pozitivní věc tohoto turnaje bylo to, že za FSSK se zde sešlo už 10 hráčů :) .

No a teď trochu z jiného soudku...Velkým nedostatkem podle mě byl malý počet stolů, navíc některé v opravdu nevyhovovujícím stavu. Např. Neustále zatuhlé tyče nebo kapající olej vážně nebyly vhodné pro kvalitní zápas. Další věc, kterou byh zde chtěla poznamenat, je hrací místnost. Lze se na to ale dívat ze dvou úhlů, tudíž je to věc názoru. Jeden bude asi takový, že hrací místnost a atmosféra oproti jiným turnajům byla dostatečně vyhovující, ale z druhé strany byla sportovní atmosféra vážně jen přímo u stolů, kde se právě odehrávaly zápasy, protože o pár metrů dál to už nebylo klima fotbálkové, nýbrž trochu hospodské... Taky mi připadalo dost zvláštní, že druhý den turnaje nás nehodlali do hracích prostor pustit dřív než v deset, kdy měl už turnaj oficiálně začínat. Nakonec se to sice nějak „ukecalo", ale výrok hospodského, který raději ani nebudu zveřejňovat, se mi zdál poněkuď nevhodný.

Jinak to bylo ale podařené a všechna čest tomu, kdo dokázal snášet poznámky na špatnost stolů apod...

-KH-