Danish Open 2008

10.02.2008

Danish Open 2008

Zajímavou herní i cestovatelskou zkušenost sliboval turnaj v dánském městečku Kolding. Ve dnech 9.-10.2.2008 se zde na 30 stolech Bonzini utkalo okolo 150 hráčů a to v disciplínách Open Doubles, Open Singles, Women Doubles a Women Singles. Na turnaji byl použit program FAST a tudíž systém s kvalifikací a následným Double KO pavoukem(Single KO ve Women Doubles & Singles), což je pro méně zkušené hráče velkým plusem. Barvy FSSK na turnaji hájili Petr Plasgura, Pavol Kováčik, Radim Obert, Nikola Plasgurová a Karolína Holá.

V sobotu byly na programu turnaje dvojic. V Open Doubles(72 dvojic) Pepe s Rohlíkem zvládli velmi dobře kvalifikaci, bohužel v následném pavouku se jim nezadařilo podle představ a po prohře s dánskou dvojicí z toho rezultovalo konečné 25. místo. Radim odehrál tento turnaj s Jan Zechmeisterem. Tato nově utvořená dvojice obsadila 33. místo a k úplné spokojenosti chyběl snad už jen jediný vyhraný zápas v pavouku navíc. Velmi dobrou hrou se prezentovaly Kajča s Nikou, jež braly konečné 49. místo.

Ve Women Doubles(17 dvojic) se holky rozehrály opět v kvalifikaci, aby jim do Single KO pavouka los přiřadil soupeřky Silnou a Holomouckou. Po velmi vyrovnaném zápase a statečném výkony sice podlehly další české dvojici, ovšem přihlížející u stolu by mohli vyprávět. V konečném součtu tedy 9. místo.

V neděli jsme na FSSK chtěli za účasti 123 hráčů upozornit ještě více. Již kvalifikace pro nás uchystala nejedno milé překvapení v podobě světových top bonzini hráčů(Covos, Ludwig, Karagoz...). Vítězem celé kvalifikace se nakonec stal Rohlík. Ten nakonec turnaj zakončil po výborných výkonech na 17. místě, když jej obral o lepší umístění velmi unfair chováním Paul Nuňes. Nika dotáhla své snažení na 49. místo. Petr ve druhém kole pavouka narazil na ostříleného Guliana Bentivoglia, kterému nakonec podlehl 3:2 po obrovském boji, ve kterém vedl již 2:0 na legy.
Vlevo bohužel nedokázal navázat na předchozí povedenou hru a prohrál s domácím hráčem. Spolu s Radimem a Karolínou tedy celkové 65. místo.

Do Women Singles se přihlásilo 30 hráček. Na holkách již byla patrná únava z náročného víkendu, přesto stále bojovaly a předváděly velmi pohledné momenty. Obě nakonec braly 17. místo. Dalo by se říci, že lepší výkony předvedly v Open Singles než mezi ženami.

Z českých hráčů stojí za zmínku především výsledky Ládi Křepely, který vezl domů dvě pěkná 13. místa (ve dvojicích spolu s Patrickem Vansonem).

Organizace turnaje byla na vysoké úrovni. Vstřícní organizátoři, velmi dobře zvolená hrací místnost i celkové zázemí turnaje. A v neposlední řadě účast většiny předních světových hráčů. Jedinou malou, zato chvílemi velice nepříjemnou kaňkou bylo současné hraní Open a Women disciplín. Při nemalé účasti žen v Open disciplínách se jinak velmi dobře šlapající turnaj pro některé hráče naprosto zastavil. Výsledná známka 9 (na stupnici od 1 do 10).

Radim Obert