Danube Open 2008

24.02.2008

Danube Open 2008

Ve dnech 23.-24.2. se konala Master series v rakouském městečku Linz 50km od českých hranic. Na turnaji se sešlo okolo 170 hráčů a své síly porovnali na 30 nových stolech GARLANDO world champion. Barvy FSSK zastupovali Petr Plasgura, Radim Obert a Karolína Holá.

Nezvykle se první den začalo turnajem jednotlivců do kterého nastoupilo 133 soutěžích. Další novinkou byl nový systém turnaje. Po vzoru francouzské organizace vyzkoušela TFBOE poprvé systém kvalifikace s následným KO pavoukem. Tento osvědčený systém nezklamal. Turnaj měl rychlý spád a končil pro většinu z nás před osmou hodinou.

Petr i Radim postoupili bez větších problémů z kvalifikace. V prvním kole si cenný skalp na konto připsal Radim, který s velkým přehledem přehrál Samanthu di Paolo 3:1. V druhém kole narazil na ostříleného borce Róberta Nyitraie. Ten potvrdil větší zkušenosti a Radim se z turnajem rozloučil na 33.místě. Petr obsadil stejnou příčku, kdy ve druhém kole dokázal prohrát zápas ve kterém vedl 2:0 na legy a 2:0 ve třetím legu. Z Českých hráčů se nejvíce dařilo Láďovi Křepelovi a Mírovi Mlejnkovi, kteří obsadili pěkné 9. místo.

V sobotu se odehrály také ženské jedničky. Do turnaje se přihlásilo 28 jedničkářek. Karolína v kvalifikaci uhrála 3 výhry a 3prohry. Bohužel v prvním kole podlehla ve vyrovnaném zápase domácí hráčce.

Druhý den se odehrály turnaje dvojic. Do openu nastoupilo 77 párů. Kvalifikaci ovládli čeští hráči. Petr spojil své síly s Vojtou Nykodymem a z kvalifikace postoupili z 3.pozice. Prvním kolem prošli bez velkých problémů. Ve druhém kole se střetli již s nasazenými domácími hráči a postarali se o perfektní obrat. Ve velice pohledném souboji se jim podařil otočit průběh zápasu z 0:2 na 3:2. Ve třetím kole na ně čekala další rakouská dvojice, která se už pro ně stala osudnou. Petr s Vojtou obsadili 9.místo. Radim Obert měl za spoluhráče pro tento turnaj Martina Ichu. V kvalifikaci se trochu trápili, ale díky velké bojovnosti postoupili do vyřazovacích bojů, kde se ale hned potkali se silnou dvojicí a víkendové působení ukončili na 33.místě.

Dvojic žen se zúčastnilo 16 týmů. Karolína Holá se na místě domluvila s maďarskou hráčkou Szandra Tomozi. Holky si rozuměly, bojovaly, ale stačilo to pouze na 9.místo.

Turnaj hodnotím velice kladně. Dobrá dostupnost, nové stoly, rychlý spád, slušné prostředí. Jediné co jsem postrádal bylo kvalitnější obsazení z řad světových hráčů. Dávám 8,5 bodů (na stupnici od 1 do 10).

Petr Plasgura