World Championship Garlando 2008

27.07.2008

World Championship Garlando 2008

23.-27.7.2008 se už po třetí za sebou konalo v rakouském Tullnu blízko Vídně Mistrovství světa na stole Garlando. 400 hráčů, 80 stolů a opět vysoké až nelidské teploty.

Naši hráči se z technických důvodů nemohli zúčastnit v plném počtu a tak nás nakonec reprezentovala jen ženská výprava Karolína Holá a Nikola Plasgurová a s jediným mužským živlem Pavolem Kováčikem.

Každá měla větší úspěch na střídačku. Karolína si uhrála pěkné 13.místo za pomoci Maďarky Szandry Tomozi ve Women Doubles (31) a Nikola krásné 13.místo v Women Singles (71).

Tato místa jsou cenná hlavně proto, že díky vlhkosti vzduchu a novým sklům měli všichni velké problémy se na stolech aklimizovat a naše hráčky, které přijely akorát na ženské disciplíny na ten den, bojovaly jak to šlo až do posledních míčků.

Na tomto turnaji se objevilo několik zajímavých okamžiků. Jedním byla prohra Frédérica COLLIGNONA s Kevinem HUNDSTORFEREM, který mu ale prohru vrátil v celkovém finále a nakonec vyhrál.

Obrovským úspěchem bylo po dvou 4.místech v National Cupu na Bonzini i Tecballu 2.místo před neporazitelnými dominátory tohoto stolu v nároďácích tedy Rakousku.

To nejlepší jako vždy nakonec. Palo se stává odborníkem na Losované dvojice (128) na mistrovstvích světa a tentokrát získal 3.místo a jeho královská disciplína Open Singles (334) 5.místo a v Open Doubles (182) 9.místo.

Závěrečné shrnutí- je to každým rokem tak stejně špatné ve srovnání s ostatními turnaji série mistrovství světa, až je čím dál horší. 3,5 bodu z 10 možných.

Karolína Holá