World Championship Tecball 2008

20.07.2008

World Championship Tecball 2008

17.-20.7. hostil německý Aschaffengurg poblíž Frankfurtu na Mohanem 70 stolů značky Tecball, 300 hráčů a celý „cirkus" kolotoče série mistrovství světa tentokráte s pořadovým číslem 2.

Open disciplíny opět potěšily FSSK hráče. Pavol Kováčik a jeho jak jinak než Open Singles a tentokráte úžasné 5.místo a jako malinký bonus jeho první pohár z MS ve fun disciplíně Sunday D.Y.P. za 1.místo spolu s Timem Ludwigem (27 týmů). Petr Plasgura vytvořil dvojici s Janem Zechmeistrem a vybojovali 17.místo v Open Doubles ze 120 dvojic.

Nikola Plasgurová s Karolínou Holou uhrály ve svých dvojicích 9.místo z 26 dvojic, kdy je zastavila později 2.dvojice Di Paolo- Jacob. Na jedničky Karolíně nevybylo sil a tak obsadila 17.místo, Nika byla bojovnější- 9.místo (48 hráček).

Junioři se jako vždy snažili ukázat své dovednosti, které nabyli a David Plasgura s Martinem Čalou je zúročili až na Vicemistry světa v Junior Doubles (8.dvojic). Hanka Jadlovcová v Lenkou Šárkovou bohužel nevydržely psychický tlak, ale boj se jim nedá upřít. V juniorských jedničkách si ještě David přidal trochu radosti 9.místem (24 hráčů).

Open Mixed vyšel nejlépe Karolíně s Petrem- 9.místo. Byli vyřazeni dvojicí, která nakonec skončila 2. Na 17.místě byli Palo s Nikou, které zase vyřadila dvojice na konečném 1.místě.


Karel Šebesta ve dvojici v Petrem Pospěchem v Open Doubles měli trochu smůlu, když ve velmi vyrovnaném zápase nakonec prohráli 7:6 v rozhodujícím 5 legu a singl K.O. systém soutěže je tak odsoudil k 65.místu (120 dvojic).

Konečné shrnutí- neradostné časté konfliktní situace při řešení problémů s organizací, nasazováním do turnaje, registrací a neochotou se mísí s radostnými zážitky našich vicemistrů a koupí nového přírůstku do naše stolového parku- tourmanent Tecball. 5 bodů, tedy zlatý střed v bodové škále je přiměřeně adekvátním hodnocením.

-KH-