Mistrovství Slovenska 2006

13.08.2006

Mistrovství Slovenska 2006

MSR 2006 se konalo 10.-13. srpna v obci Madunice, v příjemné restauraci Vážinka. Program byl rozdělen do 4 dnů, přičemž jsme se s Kubou Svitákem účastnili disciplín Open Doubles a Open Singles konaných v sobotu a v neděli. Zázemí turnaje, organizace i hráčská účast byla odpovídající významu akce. Z technických disciplín stojí za zmínku hlavně vitězství brněnského Petra Pražáka v penaltách, čímž získal titul mistr Československa:). Nechat za sebou hráče jako Kováčik, Jándi či Sielski je bezesporu obrovský úspěch. K tomu přidal ještě titul v Rookie Doubles. Ve válce brankářů zvítězil Pavel Sielski, který se svých snaků drží i na dvojce a jak je vidět tato taktika slavila úspěch. PRO/AM ovládly slovenské dvojice, když se z výhry radovali Kováčik s Kvíčalou.

My dorazili na Slovensko v sobotu dopoledne na soutěž dvojic. Hrací systém byl na 3 vítězné legy do 5 vpravo a na 2 vítězné legy do 6 vlevo. Alespoň pro mě byla překvapením velká účast českých hračů a s některými dvojicemi se muselo rozhodně počítat na stupně nejvyšší. Také bylo otázkou jak se s konkurencí popere elitní slovenká dvojice Kováčik, Vaňous. Turnaj jsme zahájili dvěma jasnými výhrami nad jednou slovenskou a posléze českou dvojicí. V dalším kole jsme narazili na výše zmíněné Rohlíka s Juniorem a po velkém boji podlehli 3:2. První leg jsme uhráli pro sebe, další dva prohráli, ve čtvrtém zabral Kuba na pětce a leg byl náš. Patý leg dopadl 5:3 a my spadli doleva.

V tomto zápase jsme se rozhodně neměli za co stydět. Na levé straně pavouka jsme narazili na poměrně schůdné soupeře, ale po průběhu zápasu, kdy jsme prohráli první leg 6:3, ve druhém zvítězili jasně 6:0, nám absolutně utekl začátek třetího a po výsledku 6:4 jsme dohráli. Skončili jsme na pozici 17.-24.. Za nás oba můžu říct, že jsme rozhodně měli navíc. Překvapením byl brzký konec polské dvojice Noga, Sielski. Naopak stále výš šli Balász, Jándi. Postupně začalo být stále jasnější, které dvojice se budou prát o nejvyšší příčky. Po dramatickém průběhu a strhujících zápasech Lamas, Relé - Jándi, Balász a hlavně Lamas, Relé - Rohlik, Junior se na ve finále potkaly dvojice Lamas, Rejlič a Poda, Zavoral. Vítězem zápasu a mistrem Slovenska pro rok 2006 se stala dvojice Závin, Poda.

V jedničkách se prokousávali pavoukem stále dál většinou přední hráči ze soutěže dvojic. Já ani Kuba jsme se moc nepředvedli. Velkým úspěchem je 4. místo pražského Martina Šipkovského. První 3 místa zůstaly v režii Rohlika, Martina Jalakšy a Sieskiho. Tady se ukázalo, že nejkomplexnějším hráčem je Rohlik, který také po zásluze zvítězil. Na rozdíl od zbylých dvou hráčů si dokázal pomoci vynikající střelbou z obrany, což ve chvílích, kdy se nemohl prosadit na trojce, bylo rozhodující. Výborně to bylo vidět například ve finále pravé strany proti Sielskimu. Pro úplnost ještě výsledky 2-ballu, kde zvítězili Rohlik s Juniorem a opět se výrazně prosadily české dvojice na 2. a 3. místě.

A nakonec české hráčky se neztratily v soutěžích ženských dvojic a jednotlivkyň. V soutěži dvojic zvítězily Karolína Černá a Šárka Holomoucká. Jedničky vyhrála maďarská hráčka Gyore Ivett.

Radim Obert