WCS Tecball 2009 Holandsko

22.03.2009

WCS Tecball 2009 Holandsko

První Světový pohár roku 2009 uspořádali Holanďané ve dnech 19.-22.3. na 65 stolech Tecball. Okolo 300 hráčů z 15 zemí se sjelo do gigantického lesoparku v městečku Valkenswaard. Vše, na co jste si vzpomněli, jste v tomto campu, kde místo stanů stálo 1000 luxusních domků, našli.

Před odjezdem z ČR jsme byli zvědaví, za co vlastně budeme platit 25€ za noc. Nakonec jsme byli mile překvapeni a litovali jsme, že jsme nevyrazili o dva dny dříve. V areálu byl k dispozici bazén, vířivka, krytá sjezdovka, veškeré sportovní vyžití, restaurace, obchody. Ubytování jsme měli 2 minuty chůze od haly. Vilky byly kompletně vybaveny, dvě televize, mikrovlnka, myčka, lednička, vana, plně vybavená kuchyň. Za zázemí turnaje si organizátoři určitě zaslouží obrovskou pochvalu. Také za organizaci celého turnaje si zaslouží holandská organizace jen kladné body. Pouze první den byla krátká pauza způsobená spadnutím systému, ale po odstranění této maličkosti už vše fungovalo na jedničku. Obrovskou zásluhu na tom měla slečna/paní, která se starala celé 4 dny o vyhlašování zápasů a recallů. Díky její přísnosti se turnaje nedostávaly do časových skluzů. Hráči se učili velice rychle. V pátek bylo v 8:45 v hale tak 10 lidí a to se v 9 hodin začínalo. Doplatili na to i někteří čeští hráči, kteří přijeli až v 9:30 a turnaj si už nezahráli. Za to v sobotu jsme přišli do haly opět v 8:45 a neměli jsme se kde rozehrát.

Škoda, že jsme takové perfektní podmínky nevyužili k lepším výsledkům. FSSK reprezentovala pětice hráčů: Petr Plasgura, Radim Obert, Jan Zechmeister, Karolína Holá a Nikola Plasgurová.

Mixy hráli Petr Plasgura s Karolínou Holou a Nikola Plasgurová s Markem Vaňousem. Obě dvojice neprošly prvním kolem. Titul v této disciplíně získali již tradičně Frederico s Ellen.

První den se ještě bojovalo v kategorii Pro Doubles a Non Pro Doubles. Pro Doubles si mohli zahrát díky umístění v ITSF žebříčcích Petr Plasgura s Janem Zechmeistrem. Byla to záruka kvalitního turnaje ideálního na rozehrání. Do bojů o lepší než 9.místo (z 37) je nepustila německo-belgická dvojice Peter Vogele, Koen Le Percq. Ve stejný čas probíhala disciplína Non Pro Double, ve které Karolína Holá s Radimem Obertem a Nikola Plasgurová s Markem Vovčíkem obsadili shodné 33.místo z 97 týmů.

Druhý den se již soutěžilo v hlavních disciplínách Open Doubles a Women Doubles. O pěkný výsledek se tentokrát postarala Nikola Plasgurová, která se na ženské dvojice domluvila se zkušenou německou hráčkou Asimenií Kiroglou. Kdo by čekal, že zrovna tato zajímavě poskládaná dvojice se postará o vyřazení světových jedniček Šárky Holomoucké a Tessy Otten-Kerkhof. Byl to zápas o lepší než 9.místo a v tu chvíli bylo jasné, že má Nika šanci na medaili. V semifinále je ale z final areny rychle vyhnala Samantha Di Paolo, která hrála celý víkend nádhernou hru. Boj o bronzovou medaili bohužel také nevyšel, takže si Nika bude muset ještě na cenný kov z WCSka chviličku počkat.
Karolína Holá si ženské dvojice zahrála s maďarskou hráčkou Petrou Koncz. Karolína předváděla celé 4 dny pěknou technickou hru, které ovšem chyběla kreativita a to se výrazně podepisovalo na všech jejich výsledcích. V obou ženských disciplínách to byl stop v prvním kole.

Disciplína Open Doubles skončila předčasně pro dvojici Radim Obert-Jan Zechmeister, kteří o jeden gól nepostoupili z kvalifikace. Petr Plasgura s Janem Kovaříkem prošli bez problému kvalifikací i prvním kolem, kde porazili českou dvojici Beránek, Volek. Ve druhém kole si ale neporadili se Švýcary Mirko Ramserem-Fabio Di Santem.
O pěknou podívanou a atmosféru pro české fanoušky se postarali Aleš Brabenec a Tomáš Kreisler, kteří byli jen malý krůček od semifinále. Gratulujeme ke konečnému 5.místu!!!

Jedničky byly na programu třetí den. Ženská část výpravy FSSK Nikola Plasgurová a Karolína Holá uhrály pouze první kolo a patří jim 17.místo ze 42 soutěžících. Českým holkám se celkově nedařilo. Nejlépe se umístily Pavlína Bartošová a Šárka Holomoucká na 9.místě.

V Open Singles byl nejlepší z naší výpravy Radim Obert, který skončil na 33.místě. Zklamáním se dá popsat 65.místo Petra Plasgury a 129.místo Jana Zechmeistra. Nejlépe z českých hráčů zahráli Ladislav Křepela a Adam Pernica, kteří si vybojovali malé prize money za 17.místo.

Poslední den se dohrávaly disciplíny a začalo se soutěžit již jen v kategorii Non Pro Singles. Byla to ve své podstatě hlavní disciplína pro Radima Oberta. Účast byla více než slušná- 162 hráčů. Radim postoupil bez prohry z kvalifikace a hladce postupoval pavoukem. Stopku mu vystavil až další český hráč Adam Pernica o lepší než 17.místo. Adam vypadl hned v dalším kole, ale to už bylo příjemnější, jelikož za 9.místo se již vyplácelo 30€.

V pátek večer se ještě hrála soutěž národních týmů. Za reprezentaci ČR nastoupil za FSSK Petr Plasgura a Jan Zechmeister. Nasazení do pavouka bylo následující: 1.Německo, 2.Česká republika, 3.U.S.A., 4.Holandsko. První tři nasazené týmy měly volný los. ČR čekala na vítěze zápasu Francie vs. Maďarsko. I přesto, že Francie měla jen jednu ženskou hráčku a to ještě velice slabou, tak přes Maďary postoupila. Následoval souboj Česká republika vs. Francie. Konečně jsme měli možnost vrátit Francouzům všechny prohry z Bonzini. Bohužel se tak nestalo. Hrálo se zároveň na čtyřech stolech. Jednotlivé zápasy probíhaly takto:

Jan Kovařík vs. Adel Yousfi 9:10
Šárka Holomoucká vs. Catherine Forge 7:1
Ladislav Křepela vs. Sebastian Meckes 4:7
Petr Plasgura vs. Paul Nunes 5:7
Jan Kovařík-Petr plasgura vs. Adel Yousfi-Sebastian Meckes 7:1
Šárka Holomoucká-Silvie Vávrová vs. Kontumace 7:K
Ladislav Křepela-Aleš Brabenec vs. Julien Lebecq-Paul Nunes 3:7
Michal Poda-Jan Zechmeister vs. Hervé Dos Santos-Sebastien Friedrichs 6:8

Sečteno potrženo 3:5 a 5.-8.místo.
Poháry si rozdělili 1. Belgie, 2. Francie, 3. Švýcarsko

Celkově bychom WCS v Holandsku ohodnotili 10 body (z 10 možných). Holanďané nám ukázali, že se turnaj nemusí dělat jen ve velkých městech, ale stačí místo, kde budou mít hráči dostatečné zázemí. Právě kvůli perfektnímu zázemí bychom tento turnaj zařadili na absolutní špičku v našem žebříčku, dokonce před WCS Bonzini v Eaubonne.

-PP-