Czech Bonzini Pro Tour 2009

05.07.2009

Czech Bonzini Pro Tour 2009

4.-5.7.2009 se opět po roce sjela téměř celá světová Bonzini špička do Prahy na turnaj pořádaný Českou Bonzini foosballovou asociací. 20 francouzských, 20 dánských a pár dalších zahraničních hráčů doplnilo ty české na konečnou účast téměř 90.

Radim Obert držel vztyčenou vlajku klubu. V sobotu v turnaji Open Doubles měl možnost sbírat nenahraditelné zkušenosti od nejlepšího francouzského hráče Oliviera Covose. Turnajem postupovali bez zaváhání až do čtvrtfinálového souboje, kdy se musel Radim už výrazně zapojit do hry a v tu chvíli- stejně jako v následujících zápasech až po ten finálový s Bentivogliem Giulianim a Patrickem Fournierem- ukázal svoji schopnost přizpůsobit se stylu hry protihráče, který ho přehrává. Sice mu to chvíli trvalo, ale nakonec v posledních a rozhodujících lezích se probral a stal se téměř neprorazitelnou zdí ve své bráně. I díky tomu se nakonec mohli Radim i Olivier radovat z výhry, kterou byl stůl Bonzini. Radim se tak stal nejúspěšnějším hráčem klubu ve smyslu nejvyšší dosažené finanční výhry.

V nedělním turnaji Open Singels jsme již zástupce neměli. Nic to ale neubralo na úžasném zážitku, kterým bylo sledovat kvalitně hrající světové hráče, z nichž se nakonec jako nejúspěšnější probojovali na stupně vítězů: 1. Fleurot, 2. Meckes, 3. Sven Wonsyld. Mimochodem, Sven se stal nejúspěšnějším hráčem turnaje, protože již v sobotu se svým bratrem Nielsem získali 3.místo ve dvojicích.

Ženského turnaje se zúčastnily Lenka Šárková a Hana Jadlovcová. Ve dvojicích se jim moc nedařilo a tak si trošičku spravily chuť v jedničkách, kdy si zahrály vyrovnané a dlouhé zápasy až do rozhodujících legů, ve kterých se jim podařilo v prvním kole vyhrát. Následující zápasy už v konečném výsledku bohužel nebyly tak úspěšné. Královnou ženského foosballového víkendu se stala Dánka Amalie Bremer, stejně jako před rokem.

Turnaj probíhal v příjemné atmosféře a tempu. Hráči i diváci byli s celou akcí velmi spokojeni a tak se můžeme těšit na příští rok snad s větší českou účastí.

Karolína Holá