WCS Roberto-Sport 2009

18.10.2009

Česká republika měla poprvé možnost hostit jeden ze Světových pohárů letošní sezóny ITSF a ujala se toho na výbornou. Hlavní zásluhu na tom měl český distributor stolu Roberto-sport v čele s Ladislavem Křepelou, s finančním zázemím Patrika Vansona, se záštitou ČFO a s podporou celé řady lidí okolo výše zmiňovaných. Všem patří velké díky, protože první Světový pohár na území české republiky se vydařil na jedničku a jsem si jist, že řadě lidí tento turnaj ukázal, na jaké úrovni stolní fotbal je a jak je zapotřebí pracovat, aby se do tohoto kolotoče taky mohli aktivně zapojit.

Turnaj se odehrál na 70 stolech Roberto-sport Adrenalin v basketbalových halách v Praze. Zázemí hal bylo průměrné a hodně lidí kritizovalo průchod mezi tělocvičnami z důvodu kuřácké zóny, která na první pohled působila dost nereprezentativně, ale každá mince má dvě strany. Z více důvodů, do kterých řadím právě i domácí posezení, nízké venkovní teploty a dobře udělanou finálovou arénu, se lidem nechtělo opouštět halu a díky tomu jsme si mohli v několika zápasech ve final aréně užít parádní atmosféru, kterou bych ze svých zkušeností zařadil hned na druhé místo za tisícovou tribunu v Nantes na World Cupu.
Celkový průběh turnaje byl ve všech disciplínách absolutně bezproblémový a k vidění bylo hodně zajímavých zápasů. Praha nalákala velice solidní účast světové špičky včetně hvězd jako Frederico Collignon, Tony Spredeman, Ryan Moore, Jamal Allalou, Billy Pappas a další. Celkem se do Prahy sjelo přes 350 hráčů z 18 států.

Výsledky z celého seriálu Světových pohárů a podrobné informace blížícího se Mistrovství světa najdete na www.itsfworldtour.com

Výsledky našich členů:
Open Singles (218 hráčů): 9.Kováčik Pavol, 33.Plasgura Petr, 65.Čala Martin, 129.Obert Radim, Karel Šebesta
Women Singles (53 hráček): 17.Holá Karolína
Junior Singles (16 hráčů): 9.Jadlovcová Hana, Volná Kateřina, Šárková Lenka
Open Doubles (108 týmů): 9.Kováčik Pavol-Wolný Petr, 9.Plasgura Petr-Kovařík Jan, 33.Obert Radim-Kačer Michal, 33.Šebesta Karel-Stránský Vítězslav, 100.Čala Martin-Kelco Martin
Women Doubles (26 týmů): 9.Holá Karolína-Takács Noémi
Junior Doubles (5 týmů): 4.Volná Kateřina-Botka Roland, 5.Jadlovcová Hana-Šárková Lenka

Hodnocení turnaje (1min. – 10max.): 8 bodů