Shrnutí léta 2009

15.10.2009

Opomenout bychom neměli několik výsledků členů FSSK během letní části sezóny ITSF:

Czech Bonzini Pro-tour Praha (červen)
Radim Obert využil možnosti zahrát si s jedním z nejlepších hráčů na stole Bonzini Olivierem Covosem. Přípravu na turnaj vzal zodpovědně, v několika zápasech Covose podržel a právem si vybojoval titul ze svého prvního turnaje ITSF. Pěkná, rychlá brigáda- gratulujeme!

Světový pohár Garlando Tulln (červenec)
WCSko na Garlandu ovládl jednoznačně Pavol Kováčik a to i při účasti Frederica Collignona! Palo se proti Fredericovi oťukal v Pro-Master dvojicích, kde těsně prohrál v pátém setu. Duel Kováčik-Reszler vs. Collignon-Pappas se opakoval ve finále Open Doubles, kde už Palo obrátil skóre ve svůj prospěch a připsal si svůj první titul ze Světového poháru a hlavně první vítězství proti Fredericovi Collignonovi. K překvapení nás všech Palo nevypustil druhý den jedničky a doplnil si sadu medailí bronzovou příčkou v Open Singles. Pěkně si to Palino vyzobal!!! Paráda.
Za zmínku stojí také pěkné páté místo ve dvojicích Petra Plasgury a Jana Kovaříka. Klukům chyběl velice malý krůček k semifinále.

Czech Open Rosengart Praha (září)
Klasický Czech Open, jak ho všichni známe, jen o pár zahraničních hráčů méně. A tak se otevřely dveře pro úspěchy českých hráčů.
Open Singles (110 hráčů): 2. Kováčik Pavol, 13. Plasgura Petr
Women Singles (23 hráček): 5.Holá Karolína
Junior Singles (16 hráčů): 4. Plasgura David
Open Doubles (82 týmů): 5. Plasgura Petr-Kovařík Jan, 5. Kováčik Pavol-Klobušník Tomáš
Women Doubles (13 týmů): 3. Holá Karolína-Sakalová Hana
Junior Doubles (5 týmů): 1. Plasgura David-Gabor Peter, 2. Jadlovcová Hana-Kačer Kamil
Smíšené dvojice: 2. Holá Karolína-Allalou Jamal
DYP: 1. Plasgura David-Csige Tamás

Mistrovství Polska Olesno (září)
Malý turnaj v domácím prostředí s poměrně vysokým cenovým fondem. Dvojice s velkým přehledem vyhrál Pavol Kováčik s Petrem Plasgurou. V jedničkách se oba probojovali do finále pravé, kde se z vítězství radoval Pavol Kováčik. Petr Plasgura nakonec skončil třetí.

Slovenia Open Rogaška-Slatina (říjen)
Jeden z mála multitable turnajů, kde jsme čekali, že bude pár Slovinců a naše 4-členná výprava (Plasgura-Kovařík, Náměstek-Brabenec), nás příjemně překvapil perfektním přístupem organizátorů a nemile nás překvapil obrovskou zahraniční účastí hlavně z Maďarska, dále Švýcarska, Německa a Rakouska. Nakonec se Petru Plasgurovi s Janem Kovaříkem podařilo vybojovat stříbro. Nespornou výhodou byla univerzálnost obou hráčů a hlavně zvolená taktika na jednotlivých stolech, což je na multitable turnaji největší zbraní.