Mistrovství Moravy 2010

29.01.2010

Mistrovství Moravy 2010

ČFO se pro rok 2010 rozhodla uspořádat Mistrovství Moravy v jídelně v Havířově. Sportovní atmosférou prostor sice nevoněl, ale naštěstí se to podařilo napravit hráčům za velké pomoci systému FAST. Nevítaná změna pro velkou část obvyklých hráčů účastnících se pravidelně Českých pohárů, kteří byli zvyklí na 3.ČP jezdit maximálně do okolí Brna, se musela projevit v počtech hráčů. Do kategorie OD se přihlásilo nejméně dvojic od roku 2005 a to sice 32. Mizérii v sobotu potvrdila také účast juniorů, které do Havířova nenalákalo ani slibované vyhlašování nejlepších juniorů za loňskou sezónu. Možná, kdyby propagace turnaje nezůstala jen u jedné webové stránky a vytisklo by se pár A4, tak bychom mohli na turnaji zahlédnout pár nových tváří z regionu. V neděli zmírnila utrpení v počtech soutěžících kategorie OS, 52 jednotlivců bylo velkým překvapením.

Systém FAST zajistil již od první disciplíny napjatou atmosféru a boj o každý míček. V jídelně se od všech stolů ozývalo hlasité hecování a projevy štěstí i zklamání. Velký boj o postup z kvalifikace svedla dvojice Ladislav Křepela, Milan Reljič, kteří v posledním šestém utkání kvalifikace potřebovali zvítězit (Teda aspoň se tak všichni domnívali, jelikož během kvalifikace se nikde nepromítají výsledky, což je hlavně pro nováčky tohoto systému velká škoda.), aby se zapojili do vyřazovacích bojů. Nakonec jim k postupu z posledního místa na skóre stačila i prohra 6:7, takže kluci utekli o vlásek vyřazení. Jiné překvapení se v kvalifikaci dvojic nestalo. Za FSSK hladce postoupili z kvalifikace mezi 24 nejlepších David Plasgura s Karlem Šebestou a dokonce byli v top 8 a tím pádem měli první kolo volné. Další z FSSK Petr Plasgura obhajoval titul z loňského roku s Janem Kovaříkem. Ti se v kvalifikaci trápili od prvního zápasu a nakonec postoupili z 16. místa. Posledním z našeho klubu byl Martin Čala, který tentokrát hrál se Zbyňkem Ruckim, těm se bohužel z kvalifikace postoupit nepodařilo. Petr Plasgura s Janem Kovaříkem lehce porazili v předkole 3:0 Dičku s Kočnarem. V prvním kole je čekal těžký soupeř Douša, Eger. Vstup do utkání neměli Petr s Honzou moc pod kontrolou, ale skvělá taktika jim zajistila postup do čtvrtfinále. Nelehkého soupeře Křepelu s Reljičem měli v prvním kole také David s Karlem, těm se ovšem vyhrát nepodařilo a ukončili turnaj na 9.místě. Petr s Honzou měli ve čtvrtfinále velice schůdného soupeře Suchého s Kůsem. Aby to nebylo tak jednoduché, tak se Honza rozhodl vybrat si svou hodně slabou chvilku v turnaji a trochu to zdramatizoval. Překvapení se však nekonalo a Petr s Honzou byli na dobré cestě obhájit titul. V semifinále jim však ukázal stopku rozjetý rychlík Křepela, Reljič. Zápas byl velice vyrovnaný a rozhodovala každá chyba. Na straně Ládi s Milanem jich nakonec bylo méně a zaslouženě postoupili do finále, kde se střetli s Tomášem Klobušníkem a Alešem Brabencem. Z celkového vítězství se radovala dvojice Klobušník, Brabenec. Atmosféra finále se bohužel odehrávala spíše v prostorách u vstupu. O třetí místo sehráli trochu unavené utkání Pražák, Pospěch proti Plasgurovi s Kovaříkem. Bronzovou příčku vybojoval Pospěch s Pražákem.

Výsledky z druhého dne najdete na www.foosball.cz. Já jsem se nedělní foosballové zábavy nezúčastnil, radši jsem dal přednost sportu.

PP