I.Czech Open 2006- ITSF Master serie

24.09.2006

I.Czech Open 2006- ITSF Master serie

Tento rok se měl stát jedním z nejdůležitějších pro stolní fotbal v naší republice. Mezinárodní foosballová federace dovolila, aby se v České republice konala série druhé nejvyšší turnajové soutěže a to Czech open ITSF Master series.

Stalo se tak ve dnech od 22.-24.9.2006 v tenisové hale hotelu Oáza. Místo bylo zvoleno dobře, to je první kladný bod. Druhý bych dala za to, že se ČFO vůbec pokusilo takový turnaj uspořádat a že to vypadá, že za rok se vše bude opakovat. To je ale konec kladným bodům. Bylo vidět, že s pořádáním turnajů na vrcholové úrovni se u nás musíme ještě učit, učit a ještě jednou učit. Prostě se organizátorům nepovedlo vyhnout se nešvarům, kterých se dopouští při organizování malých domácích turnajů. Pro příklad bych uvedla zmatené a pomalé nasazování na stoly, kdy bylo bohužel běžné, že holky čekaly třeba více než 2 hodiny na jeden zápas své kategorie. Dále by to určitě byl jednoduchý vyřazovací pavouk při disciplíně náhodného losu nebo hra na jeden vítězný leg do 8 v béčku u Open Singles. Jednoduše řečeno, výsledek by byl dostačující na nižší kategorii turnajů ITSF, Master series by přece jen měla vypadat trochu jinak, no ale snad příští rok to bude lepší, na což se už myslím celá fotbálková veřejnost moc a moc těší.

Dvě největší lákadla na tuto akci byli Samatha di Paolo a Jamal Allalou. Většina našich hráčů si mohla vyzkoušet, že je čeká ještě dlouhá cesta, aby aspoň pochopili, jak tyto světové špičky své „finty" dělají, a že je čeká ještě delší cesta, než je začnou sami dělat. Na otázku, co Jamal říká na stůl Rosengart, zazněla jasná odpověď: „ Stůl je příliš lehký, takže se snadno hýbe. Má vysoké kraje, takže je špatně vidět na hrací plochu. Zářivky oslepují. Hráči jsou dutí, takže lehcí. Míček je na tento stůl velký a těžký. Ale je to fajn stůl, taková dětská hračka."

Co se týká členů FSSK, bylo nás tam nakonec jako malých myší, tedy dost.  Dámy mají přednost: Karolína Holá, Gábina Mertová, Nikola Plasgurová. Následují pánové: Michal Herák, Vojtěch Marek, Radim Obert, Petr Plasgura, Jakub Sviták. No a naše výprava dopadla docela úspěšně. Máme vícemistryni ČR v náhodném losu- Gábinu Mertovou. Nikola skončila jako 13. nejlepší žena, stejné místo získala i Karolína Holá spolu s mladým ženským talentem z Lučiny Pavlínou Sikorovou v ženských dvojicích. V mixech jsme se taky činili- 13.místo pro Kubu Svitáka a Gábinku a dokonce 9.místo pro Petra Plasguru a Karolínu Holou. Open Double dopadlo následně: 13.místo Kuba Sviták- Palo Šmaj (SK), 17.místo Petr Plasgura- Ladislav Tůma( Grup.Šikana), 25.místo Michal Herák- Kočnar Lukáš. Za Open Singles: 13.místo Jakub Sviták, 17.místo Petr Plasgura. Zahráli jsme si, co se dalo, a sbírali další a další zkušenosti.

Závěrečné post scriptum. Za výsledky členů FSSK jsme spokojeni a za rok to bude ještě lepší. Pokud jde o organizaci turnaje, dá se toho hodně zlepšit a za rok to, doufám, bude snad lepší.


Karolína Holá