Třebešínské mistrovství středních škol

29.11.2010

Jelikož v Praze provozujeme náš druhý sportovní oddíl, tak jsme se rozhodli propagovat stolní fotbal také na středních školách v Praze. Vypůjčili jsme si celkem 8 stolů ve Frýdku- Místku a převezli jsme je ve sněhové vánici do Prahy. Ve spolupráci se Střední průmyslovou školou na Třebešíně jsme zorganizovali 24.11.2010 první středoškolský turnaj dvojic ve stolním fotbale na území Prahy. Účast přislíbilo 8 středních škol, takže kapacitně jsme byli připraveni na 100 studentů. Bohužel aktivitu nakonec projevilo jen 5 škol s účastí 70 studentů. Menší účast 35 dvojic vynahradili hráči bojovností a skvělou atmosférou. Opět jsme se přesvědčili, že hrát turnaj formou kvalifikace a následným K.O. pavoukem je pro hráče nejatraktivnější způsob. V kvalifikaci si každá dvojice zahrála 6 zápasů a do vyřazovací fáze postoupilo 32 nejlepších dvojic. Boje v K.O. pavoukovi byly vyrovnané a nakonec se potvrdily výsledky z kvalifikace a ve finále se proti sobě postavili vítězové kvalifikace Daniel Hvězda, Nikola Kněževič proti druhé nejlepší dvojici z kvalifikace Evženu Soymovi a Dominiku Bejdlovi. Obě finálové dvojice byly ze SOŠ a SOU z Hostivaře, takže o poháru pro nejlepší školu bylo rozhodnuto. Z vítězství se nakonec radovala dvojice Hvězda, Kněževič. O třetí místo se utkali Vítězslav Štván, Vít Štejfa vs. Pavel Bouška, Patrik Józa. Bronzovou medaili získali studenti Vítězslav Štván, Vít Štejfa z Gymnázia Voděradská. Všem medailistům GRATULUJEME!

Chtěli bychom poděkovat za spolupráci Střední průmyslové škole na Třebešíně, panu Ing. Bohumínskému, Mgr. Barešovi a také údržbě za spolupráci při přípravě a sklízení turnaje. Dále bych chtěl poděkovat všem, co nám na turnaji pomáhali, hlavně Radimovi, Karolíně, Davidovi a Cedňovi.