Mistrovství středních škol – Finálový turnaj

13.04.2011

Mistrovství středních škol – Finálový turnaj

Během března proběhlo 6 oblastních kol Mistrovství středních škol. Z těchto turnajů se do Finálového kola nominovalo celkem 40 nejlepších dvojic. Jako organizátoři turnaje jsme byli lehce nervózní, zda se dvojice které postoupily, zúčastní také uzavřeného Finálového turnaje. Nakonec do Frýdku-Místku na Střední průmyslovou školu dorazilo 38 ze 40 nominovaných dvojic, takže jsme se přesvědčili, že systém turnaje zaujal jak soutěžící, tak samotné školy, které nám spokojenost oplatily svou účastí.

Již v oblastních kolech jsme si všimli pěkných výkonů nejlepších hráčů a tak jsme se těšili na boje o nejvyšší příčky Finálového turnaje. Turnaj se odehrál na 9 stolech systém FAST, takže si každá dvojice zahrála v kvalifikaci 8 kvalitních zápasů. Ze 38 dvojic postoupilo do vyřazovací fáze (KO pavouku) 32 nejlepších. Od čtvrtfinále nám atmosféra na stolech začala pořádně houstnout. O vítězství několikrát rozhodl v rozhodujícím setu jeden jediný gól. Z postupu do semifinále se nakonec radovaly dvojice Chlevišťan, Teichmann x Ulstyanovič, Urbiš a Kšonžek, Kmínek x Velička Pinkava. Obě semifinále byly velmi pohledné pro oko diváka. Z postupu do finále se nakonec radovali Kšonžek, Kmínek a trochu překvapivá dvojice celého finále Ulstyanovič, Urbiš. V boji o třetí místo byla nakonec úspěšnější dvojice Michal Chlevišťan s Davidem Teichmannem ze Střední průmyslové školy stavební z Valašského Meziříčí. Z celkového vítězství se po dlouhém vyrovnaném boji radovala dvojice z Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí, Viktor Ulstyanovič, Jakub Urbiš. Stříbro si odnesla dvojice Jan Kšonžek a Tomáš Kmínek z Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek. Nejlepší ženou turnaje se pěkným 5.místem stala Kristýna Lusková (spoluhráč Lubomír Pavelka) taktéž z Gymnázia Petra Bezruče.

Děkujeme za spolupráci a za prostory Střední průmyslové škole ve Frýdku-Místku a také všem školám a soutěžícím za účast na turnaji. Také děkuji všem pomocníkům, kteří nám pomohli při organizaci turnajů!

Budeme rádi za připomínky k organizaci jak ze stran škol, tak ze stran hráčů. Díky Vaší zpětné vazbě můžeme přiblížit turnaje Vašim představám. Podněty, prosím, směřujte na fssk@seznam.cz.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na příští ročník Mistrovství středních škol.

Za celý FSSK tým, Petr Plasgura