III.Český pohár 06/07

25.11.2006

III.Český pohár 06/07

Pořadové číslo 3 získal Český pohár konaný 25.11. v Praze v Bull Dog´s. 72 párů, 95 jednotlivců, 11 ženských dvojic a 21 jednotlivkyň. To jsou přesná čísla o účasti. Vše se odehrálo na 11 stolech, což se projevilo na tom, že se hrálo do pozdních nočních hodin.

Nejlepším hráčem turnaje se stal Jan Zavoral. Je trochu ironií, že v současné době tento nejlepší Čech, je zároveň jediným aktivně hrajícím hráčem, který nemůže reprezentovat Českou republiku. Pro koho je to asi větší trest?

Pro FSSK to byl den plný smůly a špatných výkonů pro muže a dalších zkušeností a obstojných výsledků pro ženy. Prvně jsme hráli v našich nových dresech, což ženy motivovalo, zato mužům to nepomohlo k ničemu. Začnu tím příjemnějším a tedy ženskými zástupkyněmi. Nikola Plasgurová s Gábinou Mertovou zabojovaly a umístily se na 7.místě v ženských dvojicích a na stejném 9.místě v jednotlivkyních. Karolína Holá společně s Katkou Tůmovou obsadily také 7.místo ve dvojicích, ale v jedničkách se Karolína propadla až na samé dno. Gábi s Nikou si zahrály i klasické open disciplíny a porovnaly tak síly s muži. Jejich zápasy se rozhodně nestaly prohranou bitvou už od začátku. Naopak, staly se rovnocennými soupeři a dokázaly dost potrápit.

No a co naši nešťastní chlapi? V podstatě se to dá pojmout slovy- Levá, pravá, ven! Jistě, to trochu přeháním, ale daleko od toho neměli. Rozhodně se tentokrát nikdo nepral o stupně vítězů a to byla velká škoda! Z celé té široké základny ( Michal Herák, Vojtěch Marek, Radim Obert, Petr Plasgura, Roman Slaný, Jakuk Sviták) se nejdále dostal Roman Slaný, který spolu s Tomášem Kreislerem byli na 9.místě ve dvojicích.

Organizátoři ČFO se snažili, aby se turnaj hrál v co největším tempu a netrval tak příliš dlouho. Jejich snaha se ale ztrácela v záplavě hráčů a nedostatku stolů. Jak může odehrát 95 jednotlivců na 9 stolech, když na zbylých dvou se odehrává Český pohár žen? Dost těžko. Klasický způsob urychlení, tedy hra na jeden vítězný leg, pomohl jen tomu, že se aspoň nehrálo až do nedělního oběda.

Hráči se na málo čem shodnou, hádají se kvůli pravidlům, kvůli organizaci, kvůli počtu vítězných legů v zápase, atd. Na čem se ale shodli skoro všichni, je fakt, že z Rosengart turnajů se stává Rosengart Multitable tournament. Každý stůl má své specifikum. Každý je originálem. Jeden má sklo téměř úplně vyhlazené, jiný ho má drsné. Někde ani litr oleje by nestačil na promazání tyčky, jinde by ani 100 hřebíků neudrželo viklajícího hráče na tyčce.

Další Český pohár se bude konat v Černé hoře na Blansku 27.1. Snad nový rok přinese FSSK více štěstí ve výsledcích. A ČFO přejeme co nejvíce kvalitních turnajů s co největším počtem hráčů na co nejkvalitnějších stejných stolech Rosengart.

Karolína Holá