Známe vítěze Mistrovství středních škol 2012/2013

03.04.2013

Známe vítěze Mistrovství středních škol 2012/2013

5.ročník Mistrovství středních škol vyvrcholil 26.3.2013 Finálovým kolem, které se již tradičně konalo na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii ve Frýdku-Místku.

Finálovému kolu předcházelo v letošním školním roce 14 oblastních kol (výsledky ZDE) a tak složení Finálového kola bylo velice pestré. Jako největší úspěch pro nás organizátory byla účast studentů a škol ze vzdálenějších měst jako Kladna, Mladé Boleslavi, Pardubic, Vlašimi apod. Celkem se tento rok středoškolek zúčastnilo 1098 studentů z 93 škol. Za tak skvělou účast bych chtěl poděkovat všem školám, jak jejich vedení, tak vyučujícím tělesné výchovy, že dali možnost stolnímu fotbalu a přišli se přesvědčit, že stolní fotbal je moderní “malý“ sport.

37 nejlepších dvojic

O titul 5. ročníku MSŠ se popralo 37 nejlepších dvojic z jednotlivých oblastních kol. Atmosféra byla, jak je již zvykem, lepší než na jakémkoliv profi turnaji v ČR. Juniorští hráči nebrzdili emoce a prožívali každý zápas, jako kdyby jim šlo o život.

4 favorité na vítězství

Na zisk zlatých kovů pomýšlelo hned několik favorizovaných dvojic. K našemu překvapení velice brzo vypadla zkušená vítězná dvojice z Valašského Meziříčí Kraus, Krhut, kteří obsadili konečné 9.místo. Podobný osud potkal také dalšího juniorského reprezentanta Michala Chlevišťana, který se svým méně zkušeným spoluhráčem Teichmannem vypadli ve čtvrtfinále. Naopak milým překvapením byly dvojice Nikodem – Brych, Trpělka – Gerych, Placr – Štajer, které se probojovaly do čtvrtfinále a potrápily mnohem zkušenější hráče. Kluci ukázali, že se s nimi musí do budoucna počítat.

Bacha na ně!

Úroveň semifinálových zápasů byla nebezpečně vysoká. Hráči byli od rána v neustálém tempu a podle toho vypadaly i oba semifinálové duely. Nejvíce vynikala pětka Honzy Žanty, Trojka Luboše Pavelky nebo razance střel Kristýny Luskové. Semifinále bylo bez překvapení a do finále se probojovaly dvě nejkvalitnější dvojice Žanta – Janča a Pavelka – Lusková. O bronz si zahráli Solanský – Přibyl vs. Pekař – Kratochvíl. Bez medaile nakonec skončili Pekař s Kratochvílem, ale u nás si vybojovali, kromě pozornosti za skvělé výkony, také prim v povzbuzování! Velice těžkou cestou pavoukem se prorvala dvojice Solanský – Přibyl a zaslouženě si odvezli do Valašského Meziříčí bronzové medaile.

Ve finále bylo pořádně horko

Vyhecované finále přineslo několik dramatických situací a přišlo také na videorozhodčího. Rozhodujícím faktorem se ve třetím setu stala situace na 5-tyči. Honza Žanta zlepšil obranu a v prohozech byl neomylný. Luboš Pavelka neměl míček na trojce a i když Kristýna Lusková dělala v bráně, co mohla, tak se z vítězství zaslouženě radovali po skvělém výkonu Jan Žanta a Jaromír Janča.

Medailisté

  1. Jan Žanta, Jaromír Janča – SŠIAE Rožnov pod Radhoštěm
  2. Lubomír Pavelka, Kristýna Lusková – GPB Frýdek-Místek
  3. František Solanský, Karel Přibyl – SOU při SPŠS Valašské Meziříčí

Vítězům gratulujeme, všem školám a studentům děkujeme za účast a budeme se na Vás těšit zase příští školní rok.

Za FSSK team Petr Plasgura