Univerzitní mistrovství České republiky 2006

09.12.2006

V sobotu dne 9.12.2006 se areál Zemědělské univerzity stal dějištěm Univerzitního mistrovství, tedy přeboru dvojic i jednotlivců, kteří jsou stále ještě školou povinní, i když je to škola vysoká.

Organizátoři, pod záštitou ČFO, shromáždili celkem 9 stolů. Je otázkou, zda si mysleli,že účast bude nevalná a tudíž tento počet bude stačit. Výsledek byl takový, že pro téměř 60 dvojic a 85 jednotlivců jich přece jen mohlo být trošičku více. Jedinou záchranou se při daném počtu přihlášených staly zápasy na jeden vítězný leg do 10 nebo do 8, takže celý turnaj odsýpal dost rychle a stoly byly stále vytížené. Díky podmínce, být studentem vysoké školy, se zde neobjevily české špičky s výjimkou Vojty Nikodýma.

Z řad členů FSSK se nás moc nezúčastnilo a to hlavně díky tomu, že už buď školu nenavštěvují nebo pokud navštěvují, tak je to zatím škola střední, nebo se jim prostě nepovedlo dorazit. Ti, co dorazili, ale moc úspěchů neposbírali. Karolína Holá s Petrem Plasgurou skončili společně ve dvojicích na 13.místě a Vojta Marek, který se svým spolužákem a spoluhráčem ze středočeské ligy chtěl obhajovat loňské 5.místo, na vytoužený cíl nedosáhl, ale konečné 9.místo nebylo k zahození . Co se týče jednotlivců, ani tam to slavné nebylo. Jenom Petr Plasgura se aspoň přiblížil stupňům vítězů, když se umístil na 7.příčce. Prostě jsme skutečně neměli svůj den.

O kvantitě stolů jsem se zmiňovala. Jejich kvalita ovšem byla nevalná. Na každém stole se hrálo trochu dost jinak. Jeden měl vyhlazené sklo, druhý naopak nové a drsné a pořád dokola ta samá písnička. A co se týče doprovodného programu, tak ohlušující techno party je asi nejvýstižnější.

Napřesrok lepší výsledky našich hráčů, lepší kvalitu stolů, méně hudby a více zástupců FSSK.
Karolína Holá