IV.Český pohár 06/07

27.01.2007

IV.Český pohár 06/07

První turnaj této série v novém roce zavítal 27.1. na Moravu do zapadlé vesničky Černá Hora asi 40km od Brna. Zúčastnilo se ho 92 jednotlivců, 60 dvojic, 10 ženských dvojic a 17 jednotlivkyň. Hrálo se na 9 stolech. První rozehrávka byla v 11:00 a poslední gól padl okolo 2 hodiny raní.

Na tomto turnaji už jsme zaznamenali větší úspěchy jak v mužské tak v ženské sekci. Zúčastnili jsme se v klasické nezměněné sestavě. Ale jedna zásadní rošáda v sestavě dvojic přece jen proběhla. Po nevalných výkonech dvojice Petr Plasgura- Radim Obert spojil Pepé své síly s Ostravskou hvězdou Kubou Svitákem. Jejich počátek ale moc slavně nevypadal- hned se ocitli v levé části pavouka. Během dalších zápasů porovnali síly s Milanem Reljičem a jeho náhradním spoluhráčem za Marka Kopnického, který se k překvapení všech nedostavil. Vítězný výsledek mluví sám za sebe- 8:3. Stejně skončil i zápas s Petrem Pražákem a Markem Vratislavem. Jejich cestu ukončili až Kováčik- Šamaj v „bratrovražedném" boji, kdy prohráli 8:6 i když vedli 3:6. Dosáhli tak na 7. místo. Klukům to ale nemuselo být až tak líto, protože tyto dvě československé jedničky, které hostují v našem prvoligovém ostravském týmu, celé open dvojice vyhráli, ačkoliv šli od prvního zápasu levou stranou. Za FSSK se výše umístil jen Roman Slaný, který spojil síly s Tomášem Kreislerem, a vybojoval 4.místo. Celkově ale počínání ve dvojicích bylo výrazně úspěšnější něž tomu bylo na ČP III. v Praze.

Pánové sice bojovali ve dvojicích, ale v turnaji jednotlivců na ně padla únava z dlouhé cesty a mála spánku a tak výkony byly sice o trošku méně suverénní, ale i tak se neměli za co stydět. Kuba Sviták ve 2.zápase jednotlivců porazil Petra Pražáka a tím ho poslal do leva. Peťa vůbec neměl ten den štěstí na FSSK. Dále potkal v Béčku Romana Slaného a jeho hrací den tím skončil, ačkoliv vedl 7:4 v zápase hraném na 1 vítězný leg do 8 o jeden. Za Kubův největší úspěch se dá považovat vítězství nad Palem Kováčikem, které tak bylo malou odvetou za turnaj dvojic. Konečným výsledkem bylo 9.místo, kdy ho vyřadil Josef Eger, stejně jako Pepého o dvě kola dříve, který se tím umístil na 17.místě.


I ženy u ženských jedniček sbíraly zbytky sil po vyčerpávajícím dni, kdy ze sebe vydaly maximum při ž. dvojicích, a tak jejich výsledky nedosáhly k vyšším metám. Nikola Plasgurová a Gábina Mertová nastoupily do ženských dvojic tak sebevědomě, že smetly reprezentační dvojici Holomoucká- Černá 5:3, 5:3. Jejich pád do leva způsobily až další reprezentantky Hadáčková- Silná. O lepší než 5.místo se utkaly s vlastní členkou FSSK Karolínou Holou, která hrála s Katkou Tůmovou. Zvítězily a zopakovaly si tak boj s Šárkou Holomouckou a Karolínou Černou. Tentokrát se ve vyrovnané bitvě štěstí odklonilo od Niky a Gábi a tak se umístily na 4.místě. Karolínino a Katčino 5.místo bylo po katastrofických začátcích, kdy se Karolíně nedařilo prosadit na trojce, velkým úspěchem. Při konečném součtu je ale nutné říct, že dívčím hráčkám FSSK stoupá forma turnaj od turnaje a jejich výsledky jsou stále lepší a to nejen v ženských kategoriích ale i v mužských, kterých se taky pravidelně zúčastňují.

K organizaci turnaje:
+ Stoly ... po dlouhé době se konečně povedlo to, v co málo kdo doufal. Kvalita stolů byla výborná. Škrtám ze slovníku spojení Rosengart Multitable tournament a doufám, že ho škrtám navždy.
- Startovní listina ... díky jejímu nevyvěšení si nikdo nemohl zkontrolovat, zda byl zahrnut do turnaje nebo ne a to se stalo osudné Marcelovi Musiolovi, který tak nemohl obhajovat loňských
240 bodů.
- Nesportovní chování diváků ... často bylo slyšet fanoušky jak nekorektně povzbuzují své favority a naopak více než sprostě se vyjadřují na účet soupeřů.
- Vyplacení ceny za 4.místo žen dvojic ... přestože je v propozicích turnaje jasně určeno, že za 4.umístění v této kategorii je 10% z vybrané částky ze startovného, tak našim členkám Nice a Gábi tato cena vyplacena nebyla.

Naše výsledky na černohorském Českém poháru nás všechny potěšily a po dlouhé době jsme byli spokojení a v této vzestupné tendenci, jak doufáme, budeme pokračovat.

Karolína Holá