All Star Games 2007

24.02.2007

All Star Games 2007

Ve dnech 21.-24.2 2007 proběhl, na výstavišti v Letňanech, sportovní veletrh Sport Prague 2007. Vedle spousty stánků se sportovním příslušenstvím, bylo možné také shlédnout bohatý doprovodný program. Z foosballového odvětví představovala své výrobky distributorská firma značky Bonzini a česká firma Rosengart.

Rosengart si také připravil doprovodný program ve formě uzavřeného, exibičního turnaje. Pozváno bylo 16 kvalitních dvojic a za FSSK měli tu čest si zahrát Petr Plasgura a Radim Obert. Šest stolů pro 16 dvojic byl opravdu luxus, turnaj měl díky tomu perfektní spád bez jakýchkoliv delších prodlev. Hrálo se klasickým systémem, double KO pavouk, pravá strana na dva vítězné legy do šesti a levá na jeden do osmi.

V prvním kole jsme nastoupili proti Kopeckému se Sýkorou a bez větších problému si připsali první vítězství. Ve druhém kole na nás čekala hvězdná dvojice Mlejnek, Nykodym, ale jejich nekoncentrovaný výkon nám to hodně ulehčil. Kluci nemohli na Radima nic vymyslet na trojce a ve druhém legu si dokonce nepřipsali ani bod. Třetí kolo bylo pro nás asi zpětně nejtěžší. Tomáš Pospíšil a Julián Lamas nás potrápili nejvíce. Zápas se vším všudy, za stavu 5:5 v rozhodujícím legu si vzal Radim time na dvojce. Po nějakém tom kratším rozhodování jsem šel dozadu, že to teda prostřelím, hm škoda nevyšlo. Obě strany mohly několikrát rozhodnout. Osudným se stal až druhý pokus Radima z trojky, nekompromisní pin do zetka k sobě-štěstí bylo na naší straně. Po vydřeném vítězství jsme se najednou ocitli ve finále pravé strany, což bylo pro nás nečekaným úspěchem. V druhé polovině pavouka nenašli přemožitele Šipkovský Martin a Vaněk Petr. Finále pravé bylo trošičku více vyhrocené, ale troufám si říct, že jsme měli na vrh na každé tyčce. Hlavně Radimové piny z dvojky lítaly do branky až moc často, což mi na postu útočníka ulehčilo spoustu práce. V konečném zúčtování to dělalo 6:4 pro nás ve třetím legu. Ve finále levé strany si Vaněk,Šipkovský poradili s Petrem Vaškem a Markem Tkáčem a my se mohli těšit na odvetu. První zápas celkového finále nám kluci oplatili porážku a po kratší pauze a výměně stran jsme se pustili do rozhodující bitvy. Radim se toho ujal ve velkém stylu, v prvním legu dal tři piny ze zadu a kluci byli trochu zoufalí-6:1 pro nás. Následovala opět výměna stran. Ve druhém legu nastalo pár sporných momentů, ale vše se nakonec obrátilo v náš prospěch a vyhráli jsme 6:5. Překvapení turnaje bylo na světě.

Petr Plasgura